חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בדיקת הלוואה לעסק ב-3 שלבים

נתחיל בשאלון קצר המורכב מ-3 שלבים בלבד, על מנת להבין טוב יותר את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם.

לאחר מילוי הטופס, אנחנו ניצור אתכם קשר על מנת להתאים לכם את ההלוואה המשתלמת והמתאימה ביותר!

ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ייעוץ עסקי

גיוס אשראי או הון וכתיבת תכנית עסקית שזורים זה בזה. אלא שהרצון לגייס כספים בטווח המיידי מביא עסקים רבים לכתוב תכניות עסקיות המוכוונת אך ורק למטרה זו. המציאות מלמדת כי מרבית התכניות העסקיות שנכתבו לצורך גיוס כספים נשארו על הנייר.

בפועל, אחוז משמעותי מפוטנציאל הרווחיות של חברה נובע משיפור ההתנהלות הפיננסית והעסקית שלה. כתיבת תכנית ויישומה המוצלח יניבו בראש ובראשונה רווחיות גבוהה יותר. אלא שכאן הרווח הוא כפול: שיפור ההתנהלות הפיננסית של החברה הוא שיניב לה גם תנאי אשראי טובים יותר.

מסיבה זו, לצד הליכי גיוס הון והאשראי שאנחנו מבצעים עבור חברות, אנו מתמקדים בבנייה של תכנית עסקית משמעותית, שנועדה לשפר את האסטרטגיה של החברה, ההתנהלות הפיננסית, להגדיל את המחזור וההון, ולהביא את החברה לצמיחה.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ייעוץ עסקי לחברות

תכנית עסקית טובה תביא אתכם למצב של שיפור ההכנסות והרווחיות בשני אפיקים:

 • הראשון, גיוס משמעותי של הון, בתנאים הטובים ביותר האפשריים.
 • השני – שיפור הרווחיות בארגון, באמצעות התנהלות יעילה יותר – גם תפעולית, וגם שיפור בהלוואות ובתנאי האשראי הקיימים כיום.

במקביל לשאיפה להגיע ליעדי גיוס ההון הגבוהים ביותר שניתן, מטרתנו בכתיבת התכנית העסקית היא בראש ובראשונה לסייע לכם להוציא אותה מהכוח אל הפועל בצורה ישימה ויעילה – באופן שיביא לשיפור ההתנהלות הפיננסית והעסקית של החברה.  

ייעוץ וליווי עסקים

ככלל, תכנית עסקית נועדה למנות את היתרונות שיש לחברה ולהמחיש אותם באמצעות סקירה של המבנה התפעולי שלה ושל השוק והסביבה בו היא פועלת, ולגבות את החזון העסקי של בעלי החברה באמצעות נתונים ותחזיות פיננסיות.
אלא שלא מדובר רק בשיקוף של דוחות החברה, כי אם ביכולת לדעת כיצד להשתמש במספרים ובסיפור שעומד מאחוריהם כדי להציג את החברה באור הנכון. באופן הזה, ניתן לסייע לחברה להגיע ליעדי גיוס ההון הגבוהים ביותר שניתן, ולשפר את הרווחיות באופן חיצוני ופנימי.לצורך כך, נדרשת השקעה ניכרת של תשומת לב ומשאבים, במטרה לרדת לעומקה של החברה – החל מבחינה יסודית של הדוחות והמספרים, ועד להבנה מהותית של האופי הייחודי של החברה, והאופן בו היא פועלת. במסגרת זו, אנו נבלה כברת זמן שבועית בחברה, נערוך תצפיות, נראיין גורמים שונים ובסופו של דבר נגבש את צעדי ההתייעלות הנדרשים.

בניית תוכנית עסקית

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים

קיימים סוגים שונים של תכניות עסקיות, החולקים ביניהם מאפיינים משותפים. החשוב מכולם הוא הצורך לכתוב את התכנית העסקית בהתאמה לחברה, באופן המפורט והמקיף ביותר שניתן, ומתוך היכרות מעמיקה עם אופי החברה וה-D.N.A הייחודי שלה. זה מה שהופך את התכנית לישימה, ומסייע לה להשיג את מטרות הגיוס שלה.

להלן כמה מהתכניות העסקיות שאנו כותבים:

ייעוץ עסקי לעסקים בהקמה

מה שעומד מאחורי חברות שמצליחות לאורך זמן זו בנייה נכונה והגדרה מדויקת של תהליכי העבודה שתאפשר לפעול ולנווט את העסק כבר מהרגע הראשון.

בעסקים חדשים, תכלול התכנית העסקית גם התייחסות לנושאים כגון הצגת הרעיון העסקי, בחינת הסביבה העסקית, הגדרות המטרות השיווקיות והפיננסיות, בחינת קהל היעד, השקעה ראשונית נדרשת והשקעות עתידיות קבועות ומשתנות, בנית תחזית פיננסית ועוד.

זהו צעד הכרחי במיוחד עבור עסקים בהקמה, המאפשר ליזם לראות את התמונה הכוללת, לייצר תחזית ולהתמודד מראש עם אתגרים צפויים. במסגרת זו, תהיה באפשרותו ללמוד על התנאים בהם יפעל העסק, על גודלה של ההשקעה הראשונית הנדרשת, העלויות השוטפות וצרכי המימון הנדרשים.

הכנת תוכנית עסקית לעסק קיים

כדי לשפר את הרווחיות ולשמר את הצלחת העסק, אחת לפרק זמן נדרש לבחון את הפעילות הקיימת ולבצע תכנון עתידי פיננסי ותפעולי. תכנית עסקית לעסקים קיימים מאפשרת לבחון את הנתונים בפועל למול התחזיות, לערוך שקלול כולל בין הלקוחות, הספקים, המוצרים והפעילות השוטפת של החברה, ולקבל תמונת מצב כוללת שתצביע על רמת היעילות ועל נקודות לשיפור. במקביל, היא תכלול ניתוח של ההוצאות וההכנסות הקבועות והמשתנות ושל תזרים המזומנים. עבור הנקודות הדורשות שיפור, נציג בפניכם פתרונות עסקיים וכלכליים לשיפור התוצאות העסקיות.

חברות ייעוץ עסקי עוזרות עם תכנית לגיוס אשראי או משקיע

תכנית עסקית לגיוס אשראי או משקיע, מקבילה במידה מסוימת למסמך שיווקי: מחד, היא נכתבת מתוך הבנה מעמיקה של החברה, האופי שלה, האופן הייחודי שבה היא פועלת והסביבה שבה היא פעילה – ומאידך, היא נכתבת מתוך מטרה להשיג מטרה ידועה מראש מיעד מסוים.

תכנית עסקית שנכתבת לצורך גיוס אשראי תוצג בפני הבנקים השונים וקרנות הסיוע, והיא נועדה בראש ובראשונה לשקף את יכולת ההחזר של העסק – בהתאם לאשראי הקיים והאשראי הנוסף שמבקשת החברה לגייס. בכדי לשקף תמונת מצב ריאלית של העסק, נכלול בתכנית נתונים על פעילות החברה הנוכחית, היקפי הנכסים שלה, וכן ניתוח של הנתונים הפיננסיים בעבר ובעתיד, מתוך מטרה להמחיש את מידת יציבותה בשוק.

תכנית עסקית שנכתבת לצורך גיוס משקיע פוטנציאלי, תבחן את מידת הכדאיות של ההשקעה בעסק ותציג את הפעילות העסקית באור ריאלי ואמין, תוך התמקדות באטרקטיביות של הפעילות העסקית, ובכלל זה דגש עיקרי על היתרון היחסי שבו מחזיקה החברה, והפוטנציאל הפיננסי העתידי שלה.

אלון פפר גיוס אשראי

תוכנית עסקית כחלק מתהליך הייעוץ לעסקים

בעוד תכנית עסקית היא מבט העל על הדברים, מה שמסייע לה להפוך מפוטנציאל למציאות הוא הליווי העסקי השוטף. בתכניות עסקיות הכוללות צעדי התייעלות הנדרשים לצורך גיוס הון או אשראי, זהו אלמנט קריטי במיוחד על מנת לרתום את הבנקים להצלחה הפיננסית של העסק.

בכדי להביא חברה להצלחה לא די ביכולת מכירתית גבוהה, בתודעת שירות מעולה או במוצר איכותי. חברות מצליחות ויציבות לאורך זמן נשענות על איתנות פיננסית – שנובעת מהתנהלות מיטבית בתחום ניהול הכספים: תזרים מזומנים, מסגרות אשראי, מיצוי הזדמנויות עסקיות ועוד. הכוונה עסקית ופיננסית היא יסוד קריטי לכך.

במקביל לכתיבת המסמכים, אנו מלווים את החברה באופן צמוד בביצוע סדרת הצעדים והפעולות שמממשות את התכנית העסקית ומסייעות להגדיל את ההכנסה. הליווי מאפשר לנו לבחון את יישום התכנית ברמה יומיומית, שבועית וחודשית, למדוד את הפרמטרים השונים של התקציב מול הביצוע ואת ההתנהלות השוטפת מול הבנקים, ולבצע את השינויים וההתאמות הנדרשים.

בין היתר, נדרש להחלטות בנושאים כגון:

 • שינויים ארגוניים
 • שחרור נכסים
 • טיפול ופריסה של חובות מול רשויות כמו מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי ו/או בנקים
 • תמחור עסקי של ספקים (התאמת העלויות ליכולות הפיננסיות של החברה)
 • החלטה בנוגע למחיר המוצר
 • בניית אינדקס להנהלת חשבונות שמציג את שורת הרווח וההפסד
 • בדיקת משכורות

תהליך הייעוץ

תהליך הייעוץ הפיננסי כולל את השלבים הבאים:​

ניתוח תהליכים שונים בחברה.

בחינה של נקודות חוזק מול חולשה.

בחינת הסביבה העסקית: מתחרים, לקוחות וספקים.

בחינת המבנה התפעולי, שיטות תמחור והמבנה של הארגון ומערך כ"א.

בחינת תיק האשראי ותזרים המזומנים.

מתן כלים להתנהלות תקציבית בצורה נכונה.

ייעוץ והכוונה בהתנהלות מול גופי מימון שונים כמו: בנקים וגורמי מימון חוץ בנקאים, ומול ספקים לשם שיפור מחירים ותנאי אשראי.

באמצעות ניהול פיננסי תקין, ניתן יהיה להפחית את הוצאות המימון ולהפנות את המשאבים שהתפנו לפיתוח עסקי של החברה, ולייצר סדר, ודאות ויציבות.

ייעוץ עסקי לחברות גדולות

שיפורים ארגוניים מהותיים, מעבר לפן התפעולי – דורשים מידה רבה של התנהלות אישית ואנושית. כדי לאפשר לשינויים משמעותיים לצאת לאור, לא די בייעוץ בנקאי קר – נדרש פרטנר אמיתי, איש אמון שניתן לסמוך ולהסתמך עליו, שלצד הבנה הפיננסית מעורב בעסק באופן אישי.

יחד עם זאת, נדרשת גם ראיה ביצועיסטית, פרקטית ומחוברת למציאות – כזו שרואה את הדברים מהצד, ויש לה את היכולת להביא לשינוי המיינדסט הנדרש לצורך הפריטה של התכנית העסקית לצעדי ביצוע קונקרטיים.

כמי שרואים את התמונה מהצד ונעזרים בניסיון של למעלה מ-60 שנה בעבודה עם חברות וארגונים, אנו יודעים כיצד לסייע לארגונים לחולל את השינוי ולייצר את התמונה הכללית הנדרשת כדי להשיג את ההון הדרוש מהגוף הפיננסי המיועד, באחוזי הצלחה גבוהים.

סיפור מקרה

ייעוץ עסקי לבית דפוס בגודל בינוני

בסיפור מקרה זה נשתף אתכם בתהליך ייעוץ עסקי לבית דפוס – העסק התנהל בצורה כלכלית לא רווחית והוא לא מימש את הפוטנציאל שלו.

בתהליך העבודה עם בית עסק זה עסקנו בצמיחת החברה, ליווי עסקי של החברה ושל מנהליה, טיפול בנקודות תורפה ואופטימיזציה של הפעילות העסקית ושל התוצאות העסקיות.

בדיקה ואיתור החולשות בעסק

התחלנו את התהליך בזיהוי הבעיות ומציאת פתרונות החל באבחון פיננסי, דרך אבחון אסטרטגי וארגוני וכלה באבחון נקודות החולשה ונקודות החוזק של החברה:

 • ערכנו שיחת היכרות ובחנו ללא עלות את התוצאות הפיננסיות של החברה, את המגזרים ואת הפעילויות השונות.
 • נפגשנו עם בעלי החברה ועם המנכ"ל וקיבלנו מהם סקירה על פעילות החברה. הם ציינו שהחברה מעסיקה כלכלנית שמתכננת את התזרים, אך תמיד יש הפתעות שליליות וצריך למצוא פתרונות אד הוק. עוד סיפרו שהם משקיעים במשאבים ניהוליים ניכרים במקום בפיתוח החברה, בשיווק ובפיתוח עסקי.
 • בחנו רעיונות לפיתוח העסק, חיפשנו פתרון לבעיית תזרים המזומנים ונכנסנו לעבודה.
ייעוץ עסקי לעסק - איתור בעיות ומציאת פתרונות בעסק

פתרון הבעיה

 1. ניתחנו את התוצאות העסקיות וצללנו למספרים:
  • הבנו לאן הולך הכסף והתמקדנו בפתרונות לשיפור התזרים, הפיתוח העסקי והדיווח החשבונאי.
  • הבנו מה נקודת האיזון של בית הדפוס ואילו מגזרים עסקיים יש לפתוח או לסגור. ביצענו אנליזה של רווחיות העסק.
  • בדקנו לאן "נבלע" הכסף בתזרים המזומנים.
  • ניתחנו את האובליגו הבנקאי ובדקנו מה תרומת מבנה האשראי לבעיית התזרים.
 2. ניתחנו את תמחור העסק לפרטי פרטים כולל הוצאות קבועות ומשתנות ונתוני תמחיר כוח אדם. העלינו מחירים, והחברה הפסיקה לייצר ולמכור בהפסד וסגרה פעילויות הפסדיות. נוהל יסודי שהכנסנו לחברה – לא מייצרים או מוכרים בהפסד.
 3. הוצאנו לפועל את שלבי התוכנית העסקית החדשה בד בבד ליישום צעדי התייעלות. בכל הזמן הזה נצמדנו למספרים וראינו מה קורה בפועל בשטח תוך כדי ניהול יום-יומי של התזרים הממוחשב כמעט במלואו.

התוצאה לא אחרה להגיע, והחברה עברה לרווח

בתוך מספר חודשים הודות לעבודה מאומצת עם הנהלת החברה ועם הבנקים מחזרנו את האשראי של החברה והגדלנו אותו. נוסף על כך, בתוך פחות מחודש מחשבנו תזרים מזומנים מארבעה בנקים שונים שאיתם החברה עובדת באופן שוטף.

התזרים ידוע מראש, ואין הפתעות בלתי צפויות מזה שנה. היחסים עם הבנקים השתפרו פלאים! ומובן שאנחנו זמינים לבעלי החברה בטלפון או במייל באופן יום-יומי גם כשאנחנו בחופשה בחו"ל.

הצלחה התוצאה של ייעוץ עסקי מוצלח

איך מתחילים לעבוד אתנו?

מרימים טלפון ונפגשים לפגישה ראשונה ללא התחייבות. אנחנו בטוחים ביכולותינו ובהבנה הפיננסית, העסקית והארגונית המעמיקה שלנו, ויודעים שנצליח לאבחן בעיות במהרה, לפתור אותן ולשפר את ביצועי העסק ואת תזרים המזומנים.

לייעוץ מקצועי חייגו אלינו 072-3939687

פפר פיננסים - ייעוץ עסקי לחברות

יועץ עסקי יכול לתת ערך מוסף עם "פלפל"

תוכנית עסקית מומלץ מאד להגיש עם יועץ המתמחה בתחום – סיכויי ההצלחה בהכנה ויישום של תוכניות עסקיות וייעוץ עסקי הנעשות באופן עצמאי הינם נמוכים ביותר. הייעוץ העסקי שלנו הוא עם "פלפל" כדי לקבל החלטות עסקיות נכונות ויציאה מתהליך של כיבוי שרפות בעסק אל עבר תכנון עסקי ופיננסי מדויק עם יעדים ברורים. פפר פיננסים היא חברת בוטיק איכותית, מקצועית ואמינה, כאשר העבודה מתבצעת אישית על ידי אנשים בכירים במשק המתייחסים לעסק שלכם כשלהם. אנחנו עובדים עם כל הנשמה והאכפתיות.

למה לבחור בנו?

לפפר פיננסים ניסיון גדול בייעוץ עסקי למגוון רחב של עסקים וחברות מכל התחומים. שמה של החברה וסוג הלקוחות שהיא בוחרת ללוות, מוכרים היטב במערכת הבנקאית, ואפשר לנו להיכלל ברשימת יועצים מובילים ומוערכים מטעם בנקים מרכזיים. פפר פיננסים היא חברה עם הרבה קילומטראז' של ניסיון מקצועי מגוון ומצטבר של מעל 60 שנים, וללא אינטרסים חבויים, וכך נסייע לכם לקבל החלטות נכונות בקביעת החלטות ויעדים ברורים לעסק.

איך אנחנו יכולים לעזור לעסק שלך?

אנחנו בעלי כושר אנליטי לצד חשיבה עסקית ופיננסית והבנה של מה צריך הארגון כדי להתקדם קדימה בכל תחום ובאמצעות ראייה מקיפה. לכל לקוח ולקוח אנחנו בונים אסטרטגיה עסקית של רצוי מול מצוי, כולל דוח רווח והפסד ותזרים מזומנים צפוי לפחות לשלוש שנים הקרובות. לעסקים בקשיים ו/או TURNAROUND אנחנו מציעים גם תוכניות ייעול והבראה, בין היתר דרך חישוב נקודת איזון וניתוח חוזקות וחולשות.

אלון פפר - פפר פיננסים
ממליצים עלינו
לקריאה נוספת
תקציב לעסק
איך להכין תקציב לעסק?

תקציב הוא אחד הכלים החשובים והעיקריים לניהול עסק; התקציב עוזר לעסק להתמודד עם אתגרים פיננסיים וניהוליים, משפר את הפעילות העסקית בקביעות ומוביל את העסק להצלחה.

קרא עוד »
ייעוץ עסקי לחברות
ייעוץ עסקי לחברות ולעצמאים

הייעוץ העסקי לחברות ולעצמאים נעשה בשנים האחרונות חלק בלתי נפרד מפעילות העסק ואמצעי משמעותי להבטחת הצלחתו. בעלי עסקים רבים מבינים שייעוץ עסקי מקצועי הוא חיוני

קרא עוד »
ניכיונות שיקים
ניכיונות צ'קים

בעלי עסקים רבים נעזרים בניכיון צ'קים אם יש להם צ'קים דחויים של לקוחות אך לא יכולים להמתין עד למועד הפירעון וצריכים להזרים הון נזיל ומידי

קרא עוד »

תפריט נגישות

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

פפר פיננסים - סיירת המטכ"ל של היועצים הפיננסיים בישראל!
נגן וידאו אודות אלון פפר מחברת פפר פיננסים
מימון בתקופת אי וודאות ומלחמה ובפרט בזמן מלחמת חרבות ברזל