חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בדיקת הלוואה לעסק ב-3 שלבים

נתחיל בשאלון קצר המורכב מ-3 שלבים בלבד, על מנת להבין טוב יותר את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם.

לאחר מילוי הטופס, אנחנו ניצור אתכם קשר על מנת להתאים לכם את ההלוואה המשתלמת והמתאימה ביותר!

ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

הלוואה לעסק – כל מה שרצית לדעת

הלוואה לעסק
תוכן עניינים

בשגרת חיים רגילה וסבירה שבה המשק מתפקד כהלכה ותורם להתעצמותה הכלכלית של המדינה, עסקים רבים ממשיכים לעבוד ולתת שירות בידיעה שהם תמיד יוכלו לקבל סיוע פיננסי ממוסדות בנקאיים, מגופי אשראי או מקרנות בניהול המדינה. כל עוד הם נמצאים בצד הנכון של המאזן, אין להם חובות ניכרים לבנקים או לרשויות המס והתזרים שלהם יציב, אין סיבה שהם לא יוכלו להיעזר מפעם לפעם בהלוואות. עם זאת, אנחנו לא בזמן שגרה והמשק רק מתחיל להתאושש משנתיים קשות של קיפאון בכל התחומים, שנתיים שבהן עסקים רבים קטנים, בינוניים וגדולים כאחד, נאלצו לצמצם את פעילותם ואף לחדול כליל מפעילות.

לפני שנכיר את אפשרויות הסיוע המגוונות המוצעות לעסקים, בואו נברר מהי הסיבה העיקרית לכישלונם של עסקים.

 

למה עסקים נכשלים?

הסיבה לכישלון עסקי נעוצה לאו דווקא בחוסר יכולת לנהל את העסק כראוי ולנווט אותו לחוף מבטחים בעת סערה.

הסיבה המרכזית לכישלונות עסקיים רבים בישראל – ובשנתיים האחרונות במיוחד – היא חוסר יכולת לקבל הלוואה לעסק בתמהיל המדויק לו ובתנאים הנחוצים להמשך תפקודו התקין. גם המוסדות הבנקאיים, גם גופי האשראי השונים וגם קרנות בניהול המדינה עומדים מול בעלי עסקים שמשוועים לסיוע, ולא יכולים להיעתר להם. ולמה? בשל חובות שעברו לטיפול משפטי, בשל דירוג אשראי נמוך, בשל חוסר יכולת לגבש תוכנית מקיפה להבראה עסקית, בשל ניהול לוקה בחסר או בשל חוסר היכולת ליישם שינויים מרחיקי לכת במבנה הארגוני כדי לייעל את העבודה ולחסוך בהוצאות.

בעלי עסקים שאינם מסוגלים להציג נאמנה את העסק לבנקים או למוסדות פיננסיים אחרים ולדבר איתם בשפה שלהם, לא יצליחו לקבל הלוואה או יקבלו סיוע חלקי בלבד, וחבל.

ייעוץ עסקי להשגת הלוואה לעסק

 

כדי לקבל הלוואה לעסק צריך לעבוד

יש כמה אפיקים פיננסיים שמציעים הלוואות לעסקים. צריך לדעת איזהו האפיק המתאים ביותר לעסק ולפעול באופן מושכל כדי לקבל את ההלוואה במהירות, להשקיע את הכספים בחוכמה וליישם בעסק תהליכי הבראה יסודיים. אך לפני שפונים לקבל הלוואה לעסק, צריך לפעול בה בעת בכמה מישורים:

  • יש לנתח את המצב הכלכלי של העסק ולבחון דרכים להבראתו, לשיקומו, לחיזוקו ולמינופו.
  • על סמך הניתוח הכלכלי יש לכתוב תוכנית עסקית מקיפה שתוצג למוסדות הפיננסיים.
  • וכמובן שיש ליישם את המלצות של התוכנית הכלכלית במלואן ולערוך את השינויים הנחוצים בעסק כדי לייעל את עבודתו ולחסוך בהוצאות.

לפני שהעסק יוכל ליהנות מההלוואה המתאימה לו, הוא צריך ללמוד שפה חדשה – שפת הבנקים והמוסדות הפיננסיים – ולדבר רק בה. לשם כך מומלץ להיעזר באיש מקצוע שבקיא בשפה ויודע איך לרתום את הבקיאות הזאת לטובת העסק, הבראתו ושיקומו.

 

רוצים לקבל הלוואה לעסק? תלמדו לדבר בשפה של הבנק

אז מה עושים לאחר שלומדים לדבר בשפה של הבנק? ובכן, ראשית מתחילים לעבוד. מחפשים את ההלוואה המתאימה ביותר לעסק שתאפשר לו לשקם את הפעילות העסקית שלו ובה בעת ליישם רה־ארגון בשטח – לחפש ספקים חדשים, לייעל את המערכים הלוגיסטיים, לקצץ בהוצאות שכר ובהוצאות ההון האנושי, לפתח אסטרטגיות שיווקיות חדשות ולהתרחב לאפיקים חדשים ורווחיים יותר.

שנית, משקיעים את כספי ההלוואה בתבונה ומשתמשים בהם לא רק כדי להבריא את הפעילות העסקית אלא גם כדי לבחון אפשרויות להשקעות המניבות תשואות.

חשוב לזכור שהלוואות יש להחזיר ולכן כדאי לקבל אותן מלכתחילה בתנאים מיטביים שמתאימים למערך העסקי וליכולתו של העסק לעמוד על הרגליים במהירות.

הלוואות לעסקים בערבות מדינה

 

הלוואות מיטביות לעסקים

יש מספר דרכים לגיוס אשראי לעסקים ולקבלת הלוואות מיטביות. בשורות הבאות נסקור מספר אפשרויות מרכזיות, אך חשוב לזכור שהכרות מעמיקה עם העסק ומצבו הפיננסי תאפשר פנייה לאפיקים נוספים.

 

הלוואות לעסקים בערבות מדינה

הלוואות לעסקים בערבות המדינה ניתנות בדרך כלל לעסקים חדשים בתהליכי הקמה או לעסקים פעילים שנהנים ממחזור שנתי של עד מאה מיליון שקלים.

סכום הזכאות להלוואה הוא בדרך כלל בגובה שמונה אחוזים מהמחזור העסקי או חצי מיליון שקלים – הגבוה מבין שתי האפשרויות.

האם הלוואות בערבות המדינה מובטחות לכל מבקש? לא. כדי לקבל ההלוואה בעל העסק צריך להוכיח מספר דברים:

  • שהניסיון המקצועי, הידע וההשכלה שלו מתאימים לעסק ומועילים לו.
  • הוא צריך להוכיח שההתנהלות הפיננסית של העסק עד למועד בקשת ההלוואה היא תקינה ושחשבון הבנק האישי שלו תקין גם הוא.
  • הוא צריך להיות נקי מחובות, ללא הליכים משפטיים פעילים או תיקי הוצאה לפועל.
  • הוא צריך להציג פעילות עסקית תקינה ולהוכיח שמדובר בעסק טוב ומבטיח.

 

יש חשיבות רבה ליכולותיו של היזם, לאופן שבו הוא מציג את עצמו ואת העסק שלו ולהיתכנות של התוכנית העסקית שהוא מגיש לקרן המממנת. כדי להבטיח לעסק מימון מרבי של הלוואה בערבות המדינה, רצוי להתכונן לתהליך בירוקרטי מורכב, לעמוד בכל הדרישות ולהציג את נתוני העסק במלואם.

 

גיוס אשראי לעסקים

גיוס אשראי לעסקים הוא לא עניין של מה בכך. לפני שפונים לתהליך גיוס אשראי וכדי לוודא שהאשראי המבוקש הוא מיטבי, יש לחפש פתרונות אשראי מדויקים שמתאימים בתמהילם לעסק ולצרכיו.

גיוס אשראי ישפיע בהכרח על יכולותיו של העסק ועל אפשרויות ההתרחבות והצמיחה שלו. כיוון שמוסדות אשראי אינם ממהרים לתת אשראי לעסקים, חובה על בעל העסק לאתר את האשראי המתאים לו ולעמוד בתנאים ובדרישות של חברות האשראי.

כדי לגייס אשראי ולמצוא פתרונות מימון צריך לדעת איך לפנות לגופים הפיננסיים ואיך להציג בפניהם את כל המידע על מצבו הניהולי, הכלכלי והפיננסי של העסק. גם כאן חיוני להציג תוכנית עסקית מעמיקה, להוכיח את יעילותה להבראת העסק ולהראות את יישומה המיידי בשטח. בד בבד מומלץ למצוא יועץ עסקי שמכיר היטב גם את העסק וגם את המוסדות הפיננסיים וישמש כמתווך ביניהם. כדאי שהיועץ העסקי ידע לדבר בשפה הנכונה, לייצג את העסק נאמנה ולהראות את התועלת שהעסק יפיק מהאשראי שיינתן לו.

גיוס אשראי לעסקים

 

קרנות חברתיות ועמותות פילנתרופיות

מימון מקרנות חברתיות ועמותות פילנתרופיות הוא אפשרות רצינית וטובה לעסקים קטנים ובינוניים שנותנים שירותים חברתיים למיניהם. כדאי לדעת איך והיכן לאתר את הקולות הקוראים של הקרנות החברתיות או של העמותות השונות ולהיערך לתנאים המחמירים שלהן ולתהליכים הקפדניים הנחוצים לקבלת המימון.

מימון מסוג זה אינו הלוואה, אולם הוא מחייב הגשת דיווחים תקופתיים על אופן השימוש בכספים והצגה של הפרויקטים שפותחו ויושמו הודות לסיוע הכספי.

 

ליווי עסקי הוא מהותי לקבלת הלוואה לעסק בתנאים טובים

אנחנו סבורים שלא די בגיוס ממון. בד בבד להקצאת אשראי ולגיוס ממון יש ליישם את התוכנית העסקית בשטח ולהבטיח את המשך צמיחתו או להיפך הבראתו של העסק ואת הוצאתו מהמשבר.

צוות פפר פיננסים לוקח חלק פעיל בשיפור ההתנהלות הכלכלית של העסק ובניהול המערך הלוגיסטי שלו. אנחנו מסייעים ביישום השינויים הנחוצים במבנה הארגוני ומתווים דרכים לניהול מיטבי של המשאב האנושי, של הסחורה והמלאי וכן של ההון העומד לרשות העסק.

פעמים רבות מדובר בתהליכים כירורגיים מעמיקים המחייבים התמסרות מוחלטת של מנהלי העסק לתהליך. אף שהשינויים הם תמיד מאתגרים, הם נחוצים וחיוניים להצלחת העסק.

אפשר לסייע לעסק לגייס ממון בתנאים מיטביים ואפשר ליישם בעסק שינויים נחוצים כדי לסלק חובות, לעמוד בהתחייבויות ולהניב רווחים בצורה מושכלת ומחושבת. רוצים לקבל הלוואה מהבנק, לגייס אשראי וליישם פתרונות מימון אחרים? דברו אתנו עוד היום, ויחד נוביל את העסק שלכם בדרך הנכונה להצלחה.

רואה חשבון אלון פפר
רואה חשבון אלון פפר

רואה חשבון מוסמך ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בארה"ב בהצטיינות. מומחה בגיוס אשראי ומימון, ניהול כספים ובעל עשרות שנות ניסיון עבודה מצטבר בחברות מקומיות ובינלאומיות.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקריאה נוספת
חיפוש

תפריט נגישות

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

פפר פיננסים - סיירת המטכ"ל של היועצים הפיננסיים בישראל!
נגן וידאו אודות אלון פפר מחברת פפר פיננסים
מימון בתקופת אי וודאות ומלחמה ובפרט בזמן מלחמת חרבות ברזל