חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בדיקת הלוואה לעסק ב-3 שלבים

נתחיל בשאלון קצר המורכב מ-3 שלבים בלבד, על מנת להבין טוב יותר את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם.

לאחר מילוי הטופס, אנחנו ניצור אתכם קשר על מנת להתאים לכם את ההלוואה המשתלמת והמתאימה ביותר!

ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

הלוואות סולו לעסקים

חתימה על הלוואות סולו לעסקים
תוכן עניינים
בדיקת הלוואה לעסק ב-3 שלבים

נתחיל בשאלון קצר המורכב מ-3 שלבים בלבד, על מנת להבין טוב יותר את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם.

לאחר מילוי הטופס, אנחנו ניצור אתכם קשר על מנת להתאים לכם את ההלוואה המשתלמת והמתאימה ביותר!

הקונספט של הלוואות סולו לעסקים מאפשר ליזמים, לבעלי עסקים ולחברות להגשים את החלומות שלהם ולקדם מיזמים חדשים או עסקים חדשים. למרבה הצער, יזמים רבים אינם מודעים לאפשרות של הלוואת סולו, ואינם מנצלים את כל הכלים שהיא מעמידה לרשותם.

במאמר זה נבדוק מהי הלוואת סולו, נברר מה נדרש לקבלתה, ונבין אילו מסלולי הלוואות מומלצים ליזמים במגזרים עסקיים שונים. חולמים לקדם מיזם או להקים עסק, ואין לכם ההון הדרוש? אתם צריכים הלוואת סולו לעסקים. כך תעשו את זה נכון.


מהי הלוואות סולו?

הלוואת סולו היא הלוואה עסקית שנותנים גופים בנקאיים ו/או גופים פיננסים חוץ בנקאיים המעניקים אשראי. ההלוואה ניתנת ללא ביטחונות וללא ערבים לצורך מימון של אנשים פרטיים המעוניינים להקים עסק, או של יזמים או בעלי עסקים וחברות המעוניינים להרחיב את הפעילות העסקית שלהם. בניגוד להלוואות עסקיות מסורתיות המחייבות היסטוריית אשראי מוכחת וביטחונות, הלוואות סולו ניתנות בהתבסס על כושר האשראי האישי של הלווה, על יציבות ההכנסה העסקית שלו ועל התוכנית העסקית שהוא מציג למוסד המממן וכל זאת ללא ערבים וללא בטחונות. הלוואת סולו היא אלטרנטיבה מצוינת ליזמים שאין להם נכסים לשעבד או היסטוריית אשראי מוכחת, אך זקוקים לממון כדי לקדם את היוזמות העסקיות שלהם בהליך מידי ובלי שיצטרכו להוכיח פעילות לבנק או למוסד הפיננסי. הלוואה זאת היא אטרקטיבית מאוד למי שצריך תזרים מזומנים מידי או מימון של פעילות והשקעות לתקופות ממושכות.

הלוואות הן כמו אוויר לנשימה לעסקים; הן עוזרות לבעלי עסקים לשמור על התזרים, להמשיך בפעילות השוטפת, לנהל את ההשקעות ולהניע תהליכי הבראה והשבחה. מרבית המוסדות הפיננסיים דורשים ביטחונות בסכומים גבוהים מאוד בתמורה להלוואות עסקיות, סכומים שבמקרים רבים הם סכומים לא מבוטלים. יתר על כן, יש מצבים שבהם העסק פשוט איננו יכול להעמיד את הביטחונות המלאים הנדרשים מהבנק אן מהמוסד הפיננסי, וגם אין לו ערבים שיחתמו על ההלוואה יחד אתו. על כן הלוואות סולו הן פתרון אידיאלי לבעלי עסקים שאינם מסוגלים להציע ביטחונות חלקיים או ביטחונות מלאים למוסדות הפיננסיים בתמורה לסכום ההלוואה המבוקש. אם בעל עסק יכול להציע ביטחונות כלשהם בסכומים נמוכים מהנדרש, המוסד הפיננסי "יפצל" את מסלול ההלוואה לשניים וייתן לו הלוואה סטנדרטית בגובה הביטחונות והלוואת סולו ללא ביטחונות שתכסה את ההפרש עד לסכום הנדרש.


מתי אפשר לקבל הלוואת סולו?

יש נסיבות שמאפשרות הקצאת אשראי ללא ביטחונות וללא ערבים:

  • לבעל העסק יש היסטוריית אשראי איכותית. המוסד הפיננסי מכיר את הלווה ואת העסק שלו ובטוח למדי ביכולות ההחזר שלו בזכות המוניטין החיובי שהם צברו לאורך זמן.
  • מוסדות חוץ בנקאיים מתנים הלוואות סולו בריביות שהן גבוהות יחסית מהריביות של הבנקים. הריביות הגבוהות מבטאות את הסיכון שהמוסד הפיננסי מקבל על עצמו בהקצאת אשראי ללא ביטחונות ומפצות אותו על כך. מובן שהדבר מייקר מאוד את ההלוואה, אך המחיר היקר הוא סיכון שבעלי עסקים מוכנים לקבל על עצמם.

הלוואת סולו היא דבר מורכב

הלוואות סולו היא פתרון מתבקש והגיוני לבעלי עסקים שאין להם יכולת להשיג ביטחונות או ערבים, אך היא דבר מורכב כשלעצמו, ולא כל מוסד פיננסי ממהר לאשר את המסלול הזה. למה? משום שהוא כרוך בסיכון כספי גבוה מאוד. ולכן אישור הלוואת סולו מותנה בדרך כלל בהיכרות מעמיקה עם העסק ועם בעל העסק, בהיסטוריית האשראי האיכותית שלו, ביציבות כלכלית ובהתנהלות עסקית נבונה.

במקרה של היכרות מעמיקה עם בעל העסק המוסד הפיננסי יסכים להלוואת סולו גם כדי לשמור על הלקוח העסקי וגם כדי ליהנות מהריביות הגבוהות שממילא מתלוות להלוואת סולו. עם זאת, גם בעלי עסקים שאין להם היכרות ארוכת שנים עם המוסד הפיננסי, ואין להם היסטוריית אשראי איכותית יכולים לקבל הלוואת סולו אם כי במרבית המקרים הם יקבלו אותה במוסדות החוץ בנקאיים וייאלצו לשלם ריביות גבוהות יותר בעבורה. אין מה לעשות, לפעמים ריביות גבוהות יחסית הן סיכון שבעלי עסקים מוכנים לקבל על עצמם כדי לקבל הלוואת סולו.

חשוב לציין שעקב הסיכון הכרוך בהלוואות הללו, אף מוסד פיננסי לא מאשר הלוואות סולו במהירות ואף לרוב מתנה אותן בהיסטוריה חיובית של פעילות בנקאית תקינה ולעיתים אף בהעברת עיקר הפעילות הפיננסית למוסד הפיננסי המלווה. כל מוסד פיננסי מקדיש זמן רב לבדיקות נאותות לעסק ולבעל העסק. ולכן אם יש לעסק בעיה תזרימית שמחייבת פתרון מידי, הלוואות סולו הן לא בהכרח הפתרון המתאים.

כאן הצוות המקצועי של פפר פיננסים נכנס לתמונה, מוצא פתרונות מהירים לקשיי תזרים ומתווך בין בעל העסק ובין מנהלי הסניפים של הבנקים או ההנהלות הראשיות של המוסדות הפיננסיים השונים שאיתם פפר פיננסים קשרה קשרי עבודה מקצועיים לאורך שנים.

אם יש יועצים פיננסיים בתמונה, הבנקים או המוסדות החוץ בנקאיים נוטים לזרז את בדיקות הנאותות ומייעלים את התהליך עד לאישור המהיר של ההלוואה.


איך מקבלים הלוואת סולו?

יש כמה דברים שחשוב לעשות לפני שמגישים בקשה להלוואת סולו: ראשית, יש לבצע חקר שוק מקיף על כל המוסדות הפיננסיים שמציעים הלוואות סולו ליזמים, לבעלי עסקים ולחברות; יש לבחון את מסלולי ההלוואה השונים המוצעים בכל מוסד מממן, להשוות בין ריביות ולבחון את תנאי ההלוואה של כל מוסד ואת אפשרויות ההחזר של ההלוואה כדי לבחור את המסלול המתאים ביותר לעסק.

לאחר בחירת המוסד הפיננסי המתאים יש להגיש בקשה להלוואת סולו ולצרף את כל המסמכים הנדרשים – מסמכים אישיים, דוחות בנקאיים, דוחות כספיים ותוכנית עסקית מגובשת. נציגי המוסד הפיננסי יבחנו את כל המסמכים ויעריכו את כושר האשראי של היזם ואת יכולת ההחזר שלו.

מומלץ להיעזר ביועץ פיננסי ועסקי בתהליך איתור מסלול ההלוואה ולהגיש בקשה להלוואה בתיווכו. לא מומלץ לבקש הלוואות סולו ללא תוכנית עסקית מגובשת שמנתחת את הפעילות העסקית של בעל העסק ומעידה על רצינות כוונותיו ועל הפוטנציאל של העסק לרווחיות.

לפני הגשת הבקשה להלוואת סולו היועץ יבחן את המצב הכלכלי של העסק ואת היכולת של בעל העסק לעמוד בהחזרי ההלוואה. הוא יבדוק קשת רחבה של פרמטרים, למשל את תזרים המזומנים, את הרווחיות של העסק לפי כל מוצר ומוצר ואת כל ההיבטים התפעולים והניהוליים בעסק לרבות החוזקות והחולשות ותוכניות ההתרחבות, ויעזור לבעל העסק למצוא את מסלול ההלוואה המתאים לו ביותר.


איפה אפשר לקבל הלוואת סולו?

מוסדות פיננסיים רבים לרבות בנקים ומוסדות חוץ בנקאיים מציעים הלוואות סולו לעסקים וליזמים. יש מוסדות פיננסיים שמציעים הלוואות סולו במסלולים שונים המותאמים לצורכי היזם ולצרכים העסקיים, ויש מוסדות פיננסיים שמציעים הלוואות סולו בתנאים אחידים לכל יזם. במוסדות בנקאיים אפשר לקבל הלוואות סולו בריביות נוחות יחסית, אך לאחר תהליך מתמשך שעלול להיערך זמן רב. במוסדות חוץ בנקאיים אפשר לקבל הלוואות סולו בתהליך מקוון ומהיר אך בתנאי החזר נוקשים ובריבית גבוהה יותר.

לפני שמגישים בקשה להלוואת סולו, כדאי להחליט על הסכום הרצוי ולוודא שזהו הסכום שבאמת נדרש לצרכים של העסק. כמו כן, כדאי לבחון היטב את הריביות הנלוות לכל מסלול הלוואה ואת תנאי ההחזר של המוסד המממן. חשוב לזכור שההלוואה תשתלב במערך ההוצאות ובתזרים של העסק ותהיה רכיב מרכזי בהן. הדבר עלול להשפיע על רווחיות העסק ועל תזרים המזומנים שלו. צוות היועצים של פפר פיננסים יכול לסייע לבעל העסק להחליט על סכום ההלוואה הרצוי בהתבסס על הפעילות העסקית, על ההתנהלות הכלכלית ועל תזרים המזומנים הנתון. נוסף על כך הוא יבחן את הריביות הנלוות לכל מסלול הלוואה ואת תנאי ההחזר שלה.

חשוב לזכור שגם אם בעל העסק מחליט לבקש הלוואת סולו, אין הוא חייב לקבל את ההצעה הראשונה שמציעים לו בבנק או במוסד החוץ בנקאי. הוא יכול לשקול הצעות אחרות ומסלולים אחרים שמוצעים לו, לחשוב על הריביות ולבדוק איך הן ישתלבו במערך ההוצאות שלו, ולקבל החלטה מושכלת. הצוות המנוסה של פפר פיננסים יסייע לו במשא ומתן עם המוסד המממן ויבטיח לו תנאים משופרים.


איך בוחרים במסלול ההלוואה המתאים?

חשוב לבחור במסלול הלוואה שמתאים לצורכי היזם ולצורכי העסק כדי להבטיח את ההצלחה של המיזם העסקי. איך עושים את זה? מעריכים את כושר האשראי האישי והעסקי ומשקללים אותו בתנאי ההחזר יחד עם שיעורי הריבית ושיעורי העמלות. משווים בין כמה מסלולי הלוואה ומתייעצים עם יועץ עסקי ופיננסי של פפר פיננסים כדי לקבל החלטה נבונה שתועיל גם ליזם וגם לעסק.

כדאי לזכור שלהלוואות סולו יש יתרונות רבים אך גם חסרונות. ולכן לפני שפונים לבנק או למוסד חוץ בנקאי ומבקשים הלוואת סולו, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מהצוות המנוסה של פפר פיננסים. לא תמיד הלוואות סולו הן הפתרון הנכון; לפעמים אפשר למצוא חלופות באפיקים אחרים בתנאים מצוינים גם בהיעדר ביטחונות או היסטוריית אשראי מוכחת או בשיעור ביטחונות נמוך יותר. חלופה מצוינת היא הלוואה בערבות המדינה שיכולה להיות נכונה לעסק בזמן הנתון ומתאימה לו יותר מהלוואת סולו.


הלוואות סולו מקבלים עם פפר פיננסים

הדרך הטובה ביותר למצוא הלוואת סולו שמתאימה לצרכים העסקיים, ולקבל אותה במהירות עוברת בחברת פפר פיננסים. צוות היועצים של פפר פיננסים מתמחה בהלוואות מיידיות לעסקים, באיתור הלוואות סולו ליזמים ובהתאמתן לצרכים העסקיים. אנחנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך ועוזרים להם להבין את הכדאיות הפיננסית של ההלוואה ולהעריך את ההתחייבויות הפיננסיות הנדרשות מהם. התנאי הראשון לקבלת הלוואת סולו הוא ללא ספק תוכנית עסקית, ולכן השירות של פפר פיננסים מתחיל בכתיבת תוכנית עסקית ומסתיים רק לאחר התבססות העסק והצלחתו המוכחת.

פפר פיננסים היא חברת בוטיק לייעוץ עסקי ופיננסי בבעלות של רו"ח אלון פפר; החברה צברה ותק של יותר מ־11 שנות ייעוץ פיננסי למנהלים של עסקים קטנים ובינוניים וקשרה קשרים אישיים עם מנהלי סניפים ומִנהלות מרחביות של כל הבנקים בארץ, בלי יוצא מן הכלל. אצלנו תוכלו ליהנות מהמקצועיות של כל המומחים הכלכליים שלנו, ביניהם רואי חשבון, ותקבלו מענה מהיר ויעיל בכל עת.

אנחנו מבינים שכדי לקבל את ההלוואה המתאימה וכדי להשתמש בה בתבונה יש לתכנן אותה זמן רב לפני שמגיעים לפגישה בבנק או במוסד החוץ בנקאי. יש לבחון את ההתנהלות העסקית ואת צורכי העסק, יש לגבש תוכנית עסקית ראויה שתעזור למוסד הפיננסי לקבל החלטה, ולהמשיך עד התוויית דרך להבראת העסק ולשיקומו במידת הצורך.

רוצים לקבל הלוואת סולו מהירה? לא מספיק לעשות את שיעורי הבית ולהיערך לדרישות הבנק; צריך לקבל ייעוץ ותיווך מחברת הפיננסים הנכונה שתאתר בשבילכם את מסלול ההלוואה הנוח ביותר ותבטיח לכם הלוואת סולו מהירה.

רוצים לשמוע עוד על הלוואות סולו ולעלות על המסלול המהיר להצלחה עסקית? דברו אתנו, אנחנו כאן בשבילכם ובשביל העסק שלכם.

רואה חשבון אלון פפר
רואה חשבון אלון פפר

רואה חשבון מוסמך ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בארה"ב בהצטיינות. מומחה בגיוס אשראי ומימון, ניהול כספים ובעל עשרות שנות ניסיון עבודה מצטבר בחברות מקומיות ובינלאומיות.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקריאה נוספת
חיפוש

תפריט נגישות

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

פפר פיננסים - סיירת המטכ"ל של היועצים הפיננסיים בישראל!
נגן וידאו אודות אלון פפר מחברת פפר פיננסים
מימון בתקופת אי וודאות ומלחמה ובפרט בזמן מלחמת חרבות ברזל