חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בדיקת הלוואה לעסק ב-3 שלבים

נתחיל בשאלון קצר המורכב מ-3 שלבים בלבד, על מנת להבין טוב יותר את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם.

לאחר מילוי הטופס, אנחנו ניצור אתכם קשר על מנת להתאים לכם את ההלוואה המשתלמת והמתאימה ביותר!

ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

מימון עסקאות יבוא

מימון יבוא
תוכן עניינים

מימון עסקאות יבוא הוא תחום ייחודי בענף המימון הישראלי. תחום זה צובר תאוצה וביקוש בקרב בעלי עסקים שרוצים לפתח את השירותים העסקיים שלהם ולהרחיב אותם. מדובר בהקצאת אשראי ייעודית ליבוא שנותנת לעסקים מסגרת אשראי נוספת ומסייעת לבעלי עסקים לייעל את השירותים העסקיים, להשביח אותם ובכך לקדם את העסק.

בעלי עסקים שמחליטים לפנות לתחום היבוא, מבינים שקשה מאוד לייבא סחורות לארץ בהסתמך על מסגרות האשראי הקיימות שלהם, ושלא די בהן לבסס מערכי יבוא בהיקפים גדולים. כדי לייבא סחורות לארץ יש להתבסס על אשראי מוגדר שעונה גם על צורכי המייבאים וגם על צורכי התזרים ובה בעת נותן לבעל העסק שקט תעשייתי ומבטיח לעסק פעילות שוטפת ותקינה תוך קידום מהלכי צמיחה והענקת גמישות תזרימית.

הגופים הפיננסיים שמציעים מימון יבוא לעסקים, הם המוסדות הבנקאיים או המוסדות הפיננסיים החוץ בנקאיים. כל מוסד פיננסי מציע מימון ליבוא בדרך של הקצאת אשראי או הלוואות ייעודיות בתנאים נוחים לתקופות קצרות או ארוכות.

כדי למצוא חבילת מימון מדויקת ליבוא שמתאימה גם לצורכי העסק וגם לדרישות הספקים בחו"ל, כדאי להיערך מראש – להגדיר את יעדי היבוא, להקצות תקציב ליבוא, לאתר ספקים ומשלחים ולהכין תוכנית מפורטת שתוצג לגופים המממנים ותבטיח לבעל העסק תהליכי יבוא יעילים, חסכוניים ומוצלחים.

 

בוא נבין לעומק מהו מימון יבוא, באילו תנאים אפשר לקבל אותו, ואילו יתרונות הוא מציע לעסק.

 

מהו מימון יבוא?

מימון יבוא עוזר לבעל העסק לממן את כל התהליכים הכרוכים ביבוא סחורות לארץ. יבוא סחורות לארץ כרוך בעלויות גבוהות מאוד שעלולות להכניס את העסק לקשיי תזרים ולפגוע בפעילות השוטפת.

מימון בנקאי או חוץ בנקאי ליבוא מאפשר לבעל העסק לדלג מעל המשוכות של מסגרות האשראי הקיימות ולהבטיח עבודה תקינה ומקצועית עם הספקים בחו"ל ועמידה בתנאים שהם מציבים. הודות למימון יבוא בעל העסק יכול לשלם על עסקאות היבוא ועל הוצאות השילוח במזומן ולהוזיל משמעותית את העלויות הכרוכות בכך. כמו כן באמצעות מימון יבוא הוא יכול להציע ללקוחותיו תנאי אשראי אטרקטיביים.

מימון ליבוא הוא אפיק מוגדר ובטוח וניתן לעסק על אף ההתחייבויות הקודמות שלו לגופים הפיננסיים, למרות מסגרות האשראי המוגבלות ובתמורה לבטוחות בסיסיות כמו המחאות עתידיות או ערבות אישית של בעל העסק וכל זאת ללא שעבודים נוספים.

מימון יבוא תומך בפעולות להרחבת עבודתו של העסק ומעיד על אמונם של המוסדות הפיננסיים בעסק ובבעליו. מימון יבוא אינו פוגע בתזרים העסקי ומאפשר לעסק להמשיך ולעבוד לאורך כל התקופה שחולפת עד להגעת הסחורה לארץ, מכירתה והגדלת הרווחים של העסק באמצעותה.

 

מימון עסקאות יבוא

 

באילו תנאים אפשר לקבל מימון ליבוא?

אמנם מימון יבוא רלוונטי לבעלי עסקים שמייבאים סחורות לארץ וזקוקים לחיזוק פיננסי כדי להשלים את תהליכי היבוא והשילוח ולעמוד בדרישות הספקים והמשלחים, אך הוא יכול להינתן בתנאים מסוימים גם לעסקאות רכש בארץ.

באמצעות מימון יבוא לעסקאות רכש מקומיות בעל העסק יקבל הארכה לתקופת האשראי שהוגדרה לו, והדבר יקל את המשך הפעילות העסקית ויקנה לו שקט תעשייתי.

מימון יבוא יכול להיות מתאים בכמה מקרים:

  1. הנפקת מכתב אשראי – Letter of Credit – מימון יבוא ניתן לעסקים שנדרשים להמציא מסמך התחייבות לספקים בחו"ל. במכתב האשראי רוכש הסחורה מתחייב לשלם ליצואן בזמן בעבור הסחורה. מסמך ההתחייבות הוא למעשה הבטחה בלתי חוזרת לספק לתשלום מלא בעבור הסחורה ולסילוק כל ההתחייבויות כלפיו. מכתבי האשראי המכונים גם אשראי דוקומנטרי או LC, משמשים בעיקר בעסקאות מסחר בין-לאומיות בשווי משמעותי. מכתב אשראי משמש גם כאמצעי לתשלום בעבור עסקה. יצואן יכול לפדות את מכתב האשראי ולקבל בעבורו תשלום.
  2. תשלום במזומן או תשלום מקדמה – בעל עסק יכול לקבל מימון יבוא אם ספק דורש ממנו מקדמה או תשלום במזומן מראש (מלא או חלקי) בטרם הגעת הסחורה לארץ. קבלת המימון עוזרת לבעל העסק לעמוד בכל הדרישות של הספק בלי שהדבר יפגע בתזרים העסקי ובעבודה השוטפת.
  3. שחרור סחורה – מימון יבוא יכול להתאים גם לעסקים שנדרשים לשחרר סחורה מיובאת מהנמל ומתקשים לעמוד בדרישות התשלום של המכס. במקרים כאלה המימון המיוחד ניתן לבעל העסק כדי להבטיח את שחרור הסחורה ואת הסכמת המכס להכנסתה לארץ.
  4. עסקאות רכש מיוחדות – הזדמנויות עסקיות בלתי מתוכננות הן חלק בלתי נפרד מהפעילות העסקית והזדמנות לקדם את העסק, להרחיב את תחומי פעילותו ולתרום להצלחתו ולשגשוגו. מימון יבוא בהחלט יכול לבוא בחשבון אם צצה הזדמנות עסקית לרכישת סחורה מיובאת בתנאים אופטימליים שלא בהכרח נלקחו בחשבון בעת קבלת המסגרות השוטפות והרגילות בחשבון הבנק, והוא רלוונטי במיוחד אם יש צורך לקדם עסקאות רכש במהירות, לשלם עליהן במזומן ולהקדים את הגעת הסחורות לארץ.

 

מהם היתרונות של מימון ליבוא?

למימון יבוא יש יתרונות רבים.

ראשית, הוא מאפשר לעסק לגוון את מקורות האשראי שלו. זהו אפיק אשראי נוסף שניתן לעסקאות יבוא מוגדרות בלי קשר להקצאות אשראי קודמות או להתחייבויות כספיות קיימות. הוא מאפשר לבעל העסק לקבל אשראי בתנאים נוחים, מסייע לו לשלם לספקים במזומן בתוך כך להפחית משמעותית את עלויות היבוא.

שנית, מימון יבוא מאריך אוטומטית את תקופת האשראי שמוקצית לעסק, ובעל העסק יכול ליהנות מ־180 ימי אשראי נוספים שעומדים לרשותו מרגע שהוא מציג את חשבונית העסקה למוסד המממן.

ולבסוף, מימון יבוא מאפשר הליכים מהירים, ממוקדים וענייניים מול המוסדות המממנים לא רק בעת קבלת המימון אלא גם בעת סילוק ההתחייבויות בעבורו. מכירת הסחורה המיובאת בארץ מגדילה את הרווחים של העסק ומאפשרת סילוק מהיר של כל התחייבויות העסק הן כלפי הספקים, הן כלפי המשלחים והן כלפי המממנים. בדרך זו בעל העסק נמנע מהכנסת מימון היבוא למערך השעבודים של העסק, וזה כשלעצמו יתרון אדיר.

 

קבלה מהירה של מימון

מימון יבוא הוא אפיק מימון ייעודי שתומך בפעילות היבוא של העסק ונותן לו הזדמנות יוצאת דופן להתרחב ולהגדיל את רווחיו. כדי לקבל מימון ליבוא סחורות בתהליך קל, פשוט, מהיר ויעיל צריך רק להציג למוסד המממן חשבונית עסקה מהספק בחו"ל, שטר מטען, חוזה רכש, אסמכתאות להעברת תשלום – אם ישנן – ולצרף בטוחות לפי דרישה ובהתאם לגובה המסגרת שהוקצתה לבעל העסק, ולתנאים שסוכמו.

בתנאי השוק התחרותיים הקיימים בארץ ובעולם, מסגרות אשראי נוספות מאפשרות גמישות עסקית, יצירתיות וחופש פעולה מסחרי, וזה דבר שיש לו ערך עצום. הוא הכרחי ליצירת בידול מהמתחרים, משרה בספקים מחו"ל ביטחון באמינותו של העסק ועוד.

רצוי וכדאי להתייעץ עם יועץ עסקי מומלץ, מקצועי ומנוסה שבקיא בדרישות הגופים הממנים ויודע להתאים את המימון המיטבי לצורכי העסק.

 

פפר פיננסים – מימון עסקאות יבוא

פפר פיננסים היא חברת בוטיק שמתמחה בייעוץ לעסקים, גיוס אשראי לעסק, בהשבחת עסקים ובהתאמת פתרונות אשראי לעסקים ובכלל זה מימון יבוא. מימון יבוא הוא חלק מהותי מפתרונות האשראי שניתנים לעסקים. הוא נותן לעסק ולבעל העסק הזדמנות ייחודית וחד־פעמית להרחיב את הפעילות העסקית, להשביח את עבודת העסק ולהגדיל את הרווחים.

חברת פפר פיננסים מסייעת לבעלי עסקים בקבלת מסגרות אשראי למימון סחורות מסוגים שונים או למימון שירותים הנרכשים מספקים בארץ ובעולם. לחברת פפר פיננסים יש גישה למבחר רב של פתרונות בנקאיים וחוץ בנקאיים, בהם גופים מוסדיים, קרנות מימון ועוד והיא מבטיחה תנאים מיטביים ללקוחותיה.

בעל עסק, רוצה להתרחב וזקוק לפתרונות מימון עסקאות יבוא? בפפר פיננסים נעזור לך למצוא את חליפת המימון המדויקת למידות העסק שלך ונגייס את המוסדות המממנים לטובת העסק ולהצלחתו. דבר אתנו עוד היום, ויחד נשלים את הליכי היבוא בקלות וביעילות.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקריאה נוספת
חיפוש

תפריט נגישות

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

פפר פיננסים - סיירת המטכ"ל של היועצים הפיננסיים בישראל!
נגן וידאו אודות אלון פפר מחברת פפר פיננסים
מימון בתקופת אי וודאות ומלחמה ובפרט בזמן מלחמת חרבות ברזל