חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בדיקת הלוואה לעסק ב-3 שלבים

נתחיל בשאלון קצר המורכב מ-3 שלבים בלבד, על מנת להבין טוב יותר את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם.

לאחר מילוי הטופס, אנחנו ניצור אתכם קשר על מנת להתאים לכם את ההלוואה המשתלמת והמתאימה ביותר!

ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

מימון ציוד

מימון ציוד
תוכן עניינים

מחפשים דרך לממן ציוד לעסק אבל לא יודעים ממה להתחיל? הצוות המקצועי של פפר פיננסים עומד לרשותכם בחיפוש אחר אפיק מימון ציוד האטרקטיבי ביותר בשבילכם ויענה על כל השאלות שלכם. במאמר זה נבחן במה מדובר ונבין לעומק את נושא מימון הציוד לעסקים. נברר מהם היתרונות של מימון הציוד, נחפש את ההלוואות שמתאימות לכם ולעסק שלכם ונלמד למה ייעוץ פיננסי מקיף חיוני בתהליך גיוס מימון ציוד.

 

מנהלים עסק וצריכים להצטייד או להגדיל את מלאי האביזרים, הרהיטים, המחשבים והמכונות? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על מימון ציוד.

 

מהו מימון ציוד?

רכישת ציוד מחייבת סכומי כסף גבוהים שברוב המקרים לא נמצאים בתזרים המזומנים השוטף של העסק או באובליגו הבנקאי. על כן מימון ציוד לעסקים הוא הלוואה שעוזרת לבעלי עסקים לרכוש ציוד שהכרחי לפעילות העסקית שלהם. סוג זה של מימון משמש בדרך כלל עסקים שזקוקים לנכסים יקרים כמו מכונות מסיביות ואביזרים לקווי ייצור לשימוש לטווח ארוך. אפשר לקבל מימון ציוד במוסדות בנקאיים או במוסדות פיננסיים חוץ בנקאים, והוא בא לידי ביטוי בהלוואות לטווח קצר אך לרוב בהלוואות לתקופות ממושכות של 5 שנים לפחות.

מימון ציוד עוזר לבעלי עסקים לרכוש את הציוד הדרוש לתפעול השוטף וגם לפיתוח של העסק בלי להעמיס על ההון הקיים ובלי לפגוע בתזרים המזומנים. בעלי עסקים שנוטלים הלוואות למימון ציוד, צריכים לשלם את הריביות ואת העמלות שמתווספות לקרן ההלוואה ולעמוד בתנאי ההחזר במלואם.

השירות של מימון הציוד מוצע הן ליבואני ציוד שמעוניינים להעמיד את הציוד ללקוחותיהם בפריסת תשלומים נוחה למספר שנים, והן לחברות ובתי עסק המעוניינים לרכוש ציוד בפריסת תשלומים נוחה למספר שנים. ההלוואה ניתנת מחוץ לאובליגו הבנקאי של העסק ומאפשרת לו להתפתח ולצמוח בלי שפעילות השוטפת תיפגע. מימון ציוד הוא לא רק הלוואה בנקאית מסורתית. אפשר לקבל אותו כהקצאת אשראי, כהרחבת מסגרת האשראי, כהעמדת קווי אשראי או כהגדלת ההרשאה למשיכת היתר.

 

מהם היתרונות של מימון ציוד?

למימון ציוד יש כמה יתרונות:

 1. הוא מאפשר לבעלי עסקים לרכוש ציוד חדש ומעודכן הדרוש לפעילות השוטפת של העסק או לצמיחתו. אם הם מקבלים 100% מימון ציוד, הם לא משלמים עליו מראש כלל. ואם שיעור המימון איננו 100%, הם משלמים סכום יחסית נמוך ממקורות הון עצמיים.
 2. מימון ציוד עוזר לבעלי עסקים לפזר את עלות מימון הציוד לאורך תקופה של מספר שנים. במקום לשלם על הציוד בתשלום חד פעמי גדול בעלי עסקים יכולים לשלם עליו בתשלומים חודשיים קטנים, להפחית את העומס הפיננסי המוטל על כתפיהם בהווה ולהשקיע גם בתחומים נוספים וחשובים יותר בעסק.
 3. היכולת לפרוס את עלות הציוד בהלוואה מאפשרת למקבל המימון להקביל בין ההוצאה על הציוד ובין ההכנסות שינבעו ממנו. ההלוואה הייעודית למימון הציוד נפרסת לתקופה של מספר שנים, דבר שמקל את החזרתה.
 4. מימון ציוד מגן על עסקים מפני פחת. בעלי עסקים שרוכשים ציוד חדש, מתמודדים עם פחת בחלוף הזמן ועלולים לא לקבל בחזרה את הסכום ששילמו בעבורו אם ינסו למכור אותו בעתיד. מימון ציוד מסייע לבעלי עסקים לפזר את עלויות הציוד לאורך תקופות ממושכות ולמנוע את ההפסדים החשבונאיים הכספיים הצפויים מהפחת שלו.

 

מהי הלוואת מימון ציוד?

 • הלוואה למימון ציוד היא הלוואה המיועדת לרכישת ציוד גדול ויקר לעסק כמו מכונות, כלי רכב, קווי ייצור, מערכות חימום, מערכות מחשוב ועוד.
 • הלוואה למימון ציוד משולמת בדרך כלל במשך תקופה ארוכה, והתשלומים החודשיים נקבעים מראש. בהלוואה למימון ציוד הציוד עצמו משמש כבטוחה. אם בעל העסק אינו עומד בתשלומי ההחזר, המוסד המלווה יכול לממש את הציוד כדי לסגור את ההלוואה.
 • הלוואות למימון ציוד ניתנות בדרך כלל בבנקים או במוסדות חוץ בנקאיים אף על פי שאפשר למצוא ספקים שמציעים גם מימון ציוד לעסקים. אם בעל עסק מגיש בקשה למימון ציוד, המוסדות המלווים בוחנים את היסטוריית האשראי של העסק, את הרווחיות שלו ואת מצבו הפיננסי. הם גם בוחנים את סוג הציוד הנדרש ומוודאים שהוא בר מימוש.
 • הלוואות למימון ציוד הן אטרקטיביות מאוד לעסקים כיוון שהן מספקות לבעלי עסקים גישה להון נזיל בעת הצורך ומסייעות להם לרכוש ציוד חדיש בלי להשתמש יותר מדי בעתודות הון עצמי ובמקורות נזילים אחרים. יתר על כן, מאחר שתשלומי ההחזר נפרסים לאורך זמן, בעלי עסקים יכולים לתקצב אותם בקלות רבה בלי לחרוג מהתקציב או לפגוע בתזרים.

 

ציוד שנרכש במחסן בעזרת הלוואה למימון ציוד

 

שיטות שונות למימון ציוד

יש כמה שיטות למימון ציוד לעסקים. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות, וחשוב להביא בחשבון את גודל העסק, את סוג הציוד הנדרש ואת התקציב העסקי לפני שמקבלים החלטה וכדי שההחלטה תהיה נכונה ומדויקת.

 

1. ליסינג (חכירה תפעולית – Operating Lease)

הסכם ליסינג מעמיד ציוד לרשות בעל העסק בתמורה לתשלומי שכירות חודשיים. בעל העסק לא מקבל בעלות על הציוד. הוא נדרש לשלם בעבור זכות השימוש בו לפרק זמן מוגדר. בתום תקופת הליסינג בעל העסק יכול להחליט על רכישת הציוד במחיר ובתנאים מוסכמים מראש, על החזרתו או על חידוש הסכם הליסינג.

חכירה תפעולית איננה חכירה מימונית. היא איננה כוללת העברת בעלות ואין בה סיכונים או הטבות לבעל העסק. מדובר בהסכם שכירות בלבד שההוצאות עליו יירשמו בספרי העסק כהוצאות שכירות. הנכס והפחת שלו יירשמו בספרי המשכיר כיוון שהם נשארים בבעלותו. חכירה תפעולית שונה מחכירה מימונית שבה המחכיר קונה את הנכס ומשלם עליו בתשלומים. בכל הנוגע לדיני הקניין, המחכיר הוא הבעלים של הנכס בתקופת החכירה ובסיומה.

 

2. חכירה מימונית – (Finance Lease)

המימון עוזר לבעל העסק לרכוש ציוד, להעביר אותו לבעלותו ולשלם עליו בתשלומים קבועים הנפרסים לתקופה מוגדרת.

חכירה מימונית (finance lease) או חכירה הונית (capital lease) היא חכירה הכוללת הסדר מסחרי בתנאים הבאים:

 • החוכר מקבל לידיו נכס ומשתמש בו לתקופה מוגדרת.
 • החוכר משלם את תשלומי החכירה.
 • המחכיר מרוויח ריבית שמגולמת בתשלומי החכירה.
 • בסוף תקופת החכירה החוכר מחזיר את הנכס למחכיר או קונה ממנו את הנכס במחיר הזדמנותי, כאשר תקופת החכירה נפרסת ע"פ חלק משמעותי מאורך חייו הכלכליים של הנכס.

המחכיר הוא הבעלים של הנכס, אך החוכר נושא בהטבות ובסיכונים הכלכליים הנלווים לשימוש בנכס. ולכן עליו לבצע רישום פחת של אותו הנכס בספרים. יתרה מכך, עלויות המימון של החכירה מוכרות בדוח רווח והפסד של החוכר בשיטת הריבית האפקטיבית. חשוב לשים לב כי אופן הטיפול החשבונאי בנושא חכירה מימונית יכול להתבצע בשונה מאופן הטיפול החשבונאי במקרים של חכירה תפעולית.

 

3. הלוואות לעסקים

הלוואות לעסקים הן שיטה נפוצה למימון ציוד. אפשר להשתמש בכספי ההלוואה כדי לרכוש ציוד וליהנות מתנאים טובים כמו ריביות נמוכות יחסית ותקופת החזר ממושכת. עד לסילוק ההלוואה הציוד משועבד למוסד הפיננסי המממן.

 

4. מימון ספקים

ספקים רבים מציעים מימון ציוד לעסקים כדי לעזור ללקוחותיהם לרכוש את המוצרים שלהם. זוהי שיטה מועילה כיוון שהיא מאפשרת לבעל העסק לקבל את הציוד שהוא צריך וליהנות מתוכנית תשלומים שמתאימה לתקציב שלו.

יש לשקול היטב את כל אפשרויות המימון לפני קבלת החלטה. לכל אפשרות מימון יש הגבלות ותנאים שיכולים להשפיע על השורה התחתונה של העסק. תמיד מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בתהליך החיפוש אחר המימון המתאים ביותר לעסק.

 

פפר פיננסים – למצוא את המימון הטוב ביותר לציוד שלכם

אם אתם זקוקים למימון ציוד לעסק שלכם, כדאי שתדברו אתנו עוד בתחילת התהליך ותקבלו הכוונה לשיטת המימון המדויקת לכם. אנחנו בפפר פיננסים נעזור לכם להעריך את מצבכם הפיננסי ולזהות את אפשרות המימון הטובה ביותר לצרכים העסקיים שלכם. יחד נבחן את סוגי ההלוואות הזמינות לכם ונשווה אותן זו לזו כדי למצוא את ההלוואה המדויקת והאטרקטיבית ביותר בשבילכם.

בפפר פיננסים תקבלו ייעוץ מלא על התנאים ועל ההגבלות של כל שיטת מימון וכן המלצות למימון חלופי שהולם את התקציב שלכם. כדי לבחור במימון המתאים ביותר לעסק שלכם, לזכות בשקט נפשי, לחסוך כסף ולהימנע מקשיים כלכליים מיותרים בעתיד דברו אתנו, אנחנו כאן בשבילכם ובשביל העסק שלכם.

פפר פיננסים עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם הנהלות ראשיות של בנקים וכן עם מוסדות חוץ בנקאיים אחרים, וזה מאפשר לנו להשיג ללקוחותינו מימון משתלם ותנאי אשראי מעולים. מסגרת מימון הציוד שאנחנו משיגים ללקוחותינו, היא מסגרת אשראי נוספת בהליך פשוט ומהיר בשירות אישי ומקצועי.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקריאה נוספת
חיפוש

תפריט נגישות

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

פפר פיננסים - סיירת המטכ"ל של היועצים הפיננסיים בישראל!
נגן וידאו אודות אלון פפר מחברת פפר פיננסים
מימון בתקופת אי וודאות ומלחמה ובפרט בזמן מלחמת חרבות ברזל