חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
בדיקת הלוואה לעסק ב-3 שלבים

נתחיל בשאלון קצר המורכב מ-3 שלבים בלבד, על מנת להבין טוב יותר את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם.

לאחר מילוי הטופס, אנחנו ניצור אתכם קשר על מנת להתאים לכם את ההלוואה המשתלמת והמתאימה ביותר!

ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

מה זה עסקת פקטורינג?

פקטורינג
תוכן עניינים

מנהלים עסק ומטפלים בחובות של הלקוחות? אם תהליכי הגבייה גוזלים מכם זמן יקר ומשאבים, ואם החובות פוגעים באשראי העסקי ובתזרים, אתם יכולים למכור אותם למוסד פיננסי שמציע שירותי פקטורינג ולהוון את מרבית סכום החבות.

בדרך זו אתם מסירים מעליכם את האחריות הנלווית לתהליכי הגבייה, מנטרלים סיכוני אשראי למיניהם, מקדימים קבלת תקבולים ונהנים מתזרים מזומנים מידי ומחזרה לעבודה מלאה, שוטפת ונטולת הפרעות. התהליך הפשוט הזה מכונה עסקת פקטורינג, והוא הולך וצובר תאוצה במגזר העסקי דווקא משום שהוא כל כך פשוט, הגיוני ונכון.

 

מה זה פקטורינג?

פקטורינג הוא פתרון מקובל ויעיל לגיוס הון חוזר ולמימון בטווח קצר. שירותי פקטורינג הם למעשה שילוב מתוחכם בין גיוס ממון, הבטחת אשראי, ניהול פיננסי וגביית חובות. עסק המסתייע בשירותי פקטורינג, מגייס הון מידי במזומן בתמורה למכירת חובות קיימים בחשבוניות פתוחות הן מקומיות והן בין-לאומיות

החובות הפתוחים של העסק נמכרים למוסד הפיננסי שמציע שירותי פקטורינג, בלי שבעל העסק יהיה זכאי להחזרתם אליו (NON RECOURSE). בתמורה למכירת החובות העסק מגייס הון מידי במזומן ויכול להמשיך לעבוד ללא הפרעה, בלי להתעסק בגבייה ובלי לחשוש מאי-פירעון.

המוסדות הפיננסיים המציעים שירותי פקטורינג, עורכים בדיקות אשראי לחייבים לפני שהם מסכימים לעסקה ומתחייבים לה. זאת כדי לאתר מבעוד מועד סיכונים ולמנוע אפשרות לאי-פירעון וכן כדי לאמוד את הריבית שתוטל על העסקה. כדי שהמוסד הפיננסי יסכים לעסקת הפקטורינג וייתן את השירות לבעל העסק, העסקה עצמה צריכה לכלול סכומי חבות מזערים אך משתלמים.

 

מה זה פקטורינג

 

עסקת פקטורינג

עסקת פקטורינג היא עסקה חוקית לחלוטין, ובה בעל העסק מוכר לצד שלישי – המוסד הפיננסי – את חובותיהם של לקוחותיו ואת זכותו לגבות מהם תשלום. המוסד הפיננסי שנותן לבעל העסק הון בתמורה לחובות של לקוחותיו, גובה בתמורה לשירותיו עמלות, ריביות והוצאות גבייה ובכך מגן על עצמו מפני אפשרות להפסד מחמת אי-פירעון.

מתכוונים לגייס ממון בעסקת פקטורינג? רגע לפני שאתם מוכרים את החובות של הלקוחות ובוחנים את הכדאיות לפקטורינג, כדאי שתעמדו על טיבו של התהליך העסקי המבריק והמחוכם הזה ותבחנו אותו לעומק.

כדי לעשות זאת רצוי להיוועץ ביועץ עסקי מקצועי ופיננסי שמכיר את יתרונותיו של הפקטורינג, מבין את מהותו ויעזור לכם לקבל החלטה מושכלת לגביו. לפני שתעבירו את החובות של הלקוחות ותהוונו אותם, כדאי שתבחנו את התהליך עצמו – אם הוא מתאים לעסק, אם הוא משתלב בתמהיל של המימון הכללי שלו ואם המחיר שהוא מציע לעסק שווה את ההשקעה.

חברת פפר פיננסים מתמחה בייעוץ לחברות לפני הליכי פקטורינג. הודות לקשרים הענפים שלה עם הבנקים והמוסדות הפיננסיים המציעים שירותי פקטורינג לעסקים, היא מקדמת עסקאות פקטורינג מדויקות ומוצלחות שעונות על הצרכים העסקיים של לקוחותיה ומקדמות אותם.

אם גם אתם זקוקים להון חוזר מידי כדי לחזור לתזרים חיובי, להניע את העסק ולהיפטר מהחובות המעיקים של הלקוחות, כדאי שנדבר על עסקת פקטורינג, ויפה שעה אחת קודם. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על הכלי המימוני המבוקש והיעיל ביותר לעסק – הפקטורינג.

 

עסקת פקטורינג

 

איך לא חשבו על זה קודם?

פקטורינג מאפשר לבעלי עסקים להוון תשלומים דחויים וחובות של לקוחות ולהשתמש בהון המידי לצרכים השוטפים של העסק. זהו אמצעי יעיל ובטוח לגיוס הון, ויותר ויותר עסקים, חברות וארגונים פונים אליו ומגייסים הון בדרך זו.

לפקטורינג יש שלושה יתרונות מידיים:

האחד, הוא מאפשר לבעל העסק להסיר מהעסק את סיכוני האשראי הנלווים לטיפול בחובות של לקוחות ובגבייה משפטית. כיוון שמימון בפקטורינג ניתן ללא זכות החזרה לספק, סיכוני האשראי הנלווים לחובות מועברים לחברה המממנת יחד עם החובות עצמם. במילים אחרות חובות העסק מועברים לחברה המממנת, נמחקים הלכה למעשה מספרי העסק ואינם מסכנים עוד את דירוג האשראי שלו. העסק מקבל את מרבית התמורה בעד השירותים או המוצרים שסיפק ללקוח (כעת החייב), והאפשרות לאי-פירעון חובותיו מועברת לחברת הפקטורינג בלי שזו תוכל לדרוש את כספה בחזרה.

השני, העסק מרוויח מהעברת החובות למוסד הפיננסי שמציע את שירותי הפקטורינג, ולמעשה ממש אותם לכדי הון מידי. ההון החוזר המידי מאזן את התזרים, מכניס רווחים לעסק ומקל את ההתנהלות העסקית שלו.

השלישי, הטיפול בגביית החובות מתייתר כיוון שהחובות כבר אינם שייכים לעסק. הם מועברים למוסד הפיננסי המממן את הפקטורינג, והעסק אינו נדרש עוד להשקיע משאבים כספיים, זמן יקר וכוח אדם בהליכי גבייה. המוסד המממן ממילא מיומן יותר בהליכי גבייה הודות לניסיון הרב שצבר בתחום זה, והוא יודע איך לייעל אותם ולהפיק מהם את המרב.

ולבסוף, מימון פקטורינג נותן לעסק תזרים מזומנים חיובי ומידי, משפר את הנתונים בדוחות הכספיים ומאפשר לו לקבל מימון חוץ בנקאי נוסף בלי שהאובליגו שלו יושפע מכך.

עסקאות פקטורינג מומלצות בתקופות שבהן חולף זמן רב בין הספקת שירותים או מוצרים ללקוחות ובין קבלת תשלום בגינם, ויש צורך דחוף בהון נזיל. עסקת הפקטורינג תורמת ליציבותו הפיננסית של העסק לאורך כל השנה, מגדילה את מקורות המימון שלו, מקטינה את סכנת האשראי ומפחיתה את הצורך לאתר מקורות מימון משתלמים פחות.

העסקים הנחשבים מועמדים מתאימים לעסקאות פקטורינג, הם לרוב יציבים ומסוגלים לעמוד בתנאי החוזים שלהם עם לקוחותיהם ולספק להם שירותים איכותיים וטובים. הודות ליכולתם לתת שירות ראוי והולם ללקוחותיהם, הסכנה לאי תשלום חובות היא מזערית ואף אפסית, ובשל כך הפגיעה האפשרית בחברה המממנת את הפקטורינג, קלושה.

בעלי עסקים המשתמשים בשירותי פקטורינג, נהנים מכלי פיננסי איכותי, יוקרתי ויעיל שמשפר את הנתונים הפיננסיים החודשיים של העסק ומגדיל את מסגרות האשראי שלו. עסקת הפקטורינג היא, כאמור, עסקה חוקית שנותנת הון מידי לעסק בתמורה לחובות של לקוחותיו ולזכותו לגבות מהם תשלום.

על אף כדאיותה של עסקת הפקטורינג חשוב לציין שהיא אינה מאפשרת לבעל העסק לקבל בחזרה את החובות שמסר בתמורה למימון. כמו כן שיעור המימון שמציע המוסד המממן בתמורה לחובות, הוא עד 90 אחוזים ולא יותר. נוסף על כך אפשר להעביר למוסד המממן אך ורק חובות המיועדים לגבייה בטווח קצר (עד שישה חודשים או שנה במקרים מיוחדים).

 

איך עובד הפקטורינג?

שירותי פקטורינג מוצעים במוסדות הפיננסיים המובילים בישראל – גם בגופים הבנקאיים וגם בגופים החוץ בנקאיים. כל עסק יכול לפנות לכל אחד מהמוסדות הפיננסיים המוכרים ולקבל שירותי פקטורינג. אך כמו בכל שירות פיננסי אחר גם בעסקת פקטורינג רצוי לערוך סקרי שוק נרחבים, לבחון היטב את התנאים שמציע נותן שירות ספציפי ולוודא שעסקת הפקטורינג מתאימה ונכונה לעסק ומשתלבת היטב בתמהיל המימון הכללי שלו. חברת פפר פיננסים תעזור לכם לבחון שירותי פקטורינג ולבחור את השירות המתאים לכם ביותר.

הפקטורינג הוא עסקת מימון קלה ליישום ולהבנה. איך היא עובדת? בפשטות. העסק מעביר לחברת הפקטורינג המחאת חוב בסכום החשבוניות שנמצאות ברשותו וממתינות לגבייה עתידית. חברת הפקטורינג מעבירה לעסק מימון מידי תמורתן בשיעור של 85 עד 90 אחוזים מהסכום הכולל שלהן.

החשבוניות – החובות ואיתם גם בעלי החוב – שייכות כעת לחברת הפקטורינג, וזו מטפלת בכל פעולות הגבייה הנדרשות כדי להבטיח קבלת תשלום מלא. לאחר שבעלי החוב פורעים את החובות במלואם, חברת הפקטורינג מעבירה לעסק תשלום נוסף ואחרון בשיעור של 10 עד 15 האחוזים הנותרים ומנכה ממנו דמי עמלה וריבית. אף שהמוסדות המציעים שירותי פקטורינג מסתכנים באי-פירעון ובפעולות גבייה מתישות המחייבות טיפול משפטי ארוך ומייגע, זהו שירות מבוקש שמציע יתרונות רבים לשני הצדדים. העסק עצמו מרוויח הון מידי, נמנע מטיפול בגביית החובות ושומר על יציבות האשראי שלו, ואילו המוסד הפיננסי מרוויח את הריביות הגבוהות ואת דמי העמלה שנלווים לעסקת הפקטורינג.

 

עסקאות פקטורינג

 

למי מתאים שירות פקטורינג?

  • שירותי פקטורינג מוצעים לעסקים פעילים שעובדים לפחות שנתיים.
  • המחזור השנתי שלהם מסתכם בשבעה מיליון ש"ח ויותר.
  • חשבונות הבנק שלהם אינם מוגבלים, ללא המחאות חוזרות, ומצבם הכלכלי יציב.
  • מסגרת האשראי המינימלית שלהם היא 500 אלף ש"ח, והיא מתחלקת בין כמה חייבים.
  • עסקים שמציגים פעילות חוזרת עם חייבים והצפי החודשי שלהם מגביית חובות הוא 50 אלף ש"ח ומעלה.
  • עסקים שאינם מציעים שירותי אבטחה, ניקיון, בנייה, עמילות מכס או יהלומים.

 

איתור שירותי פקטורינג עם פפר פיננסים

חברת פפר פיננסים מציעה ייעוץ פיננסי לעסקים שמחפשים שירותי פקטורינג. פפר פיננסים מתווכת בין העסקים ובין המוסדות המציעים שירותי פקטורינג, עורכת בדיקת התאמה לשירות ומסייעת לעסק לבחור את העסקה הטובה ביותר בשבילו.

צוות היועצים המקצועי, המיומן והמנוסה של פפר פיננסים מעמיד לרשותכם את כל המידע הדרוש לעסקת פקטורינג מוצלחת, בוחן את שילוב הפקטורינג בתמהיל המימון הקיים של העסק ואת כדאיות המחיר של העסקה.

חברת פפר פיננסים נהנית מידע רב ומניסיון מקצועי מצטבר של שישים שנות עבודה עסקית בשיתוף פעולה מלא עם כל המוסדות הפיננסיים המובילים בישראל. הנהלת החברה בקיאה בעבודתם של המוסדות הפיננסיים, מכירה את טיבם של שירותי הפקטורינג ויודעת להתאים את השירות המדויק ללקוחותיה.

רוצים להפיק את המיטב מעסקת פקטורינג מוצלחת? להוון את החובות ולהשתמש בהון המידי להנעת הפעילות העסקית, להבראת העסק ולהשבחתו? חברת פפר פיננסים מציעה לכם מקסימום פקטורינג במקסימום רווח ובמינימום זמן. אז דברו אתנו, ויחד נבחן את הצרכים המידיים שלכם, נתכנן את העתיד הפיננסי של העסק, נאתר את עסקת הפקטורינג הטובה ביותר וננצל אותה במלואה.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקריאה נוספת
חיפוש

תפריט נגישות

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

פפר פיננסים - סיירת המטכ"ל של היועצים הפיננסיים בישראל!
נגן וידאו אודות אלון פפר מחברת פפר פיננסים
מימון בתקופת אי וודאות ומלחמה ובפרט בזמן מלחמת חרבות ברזל